VI LO

15 marca 2023 roku przypadła 120 rocznica urodzin lubelskiego poety - Józefa Czechowicza. Jako społeczność szkolna włączyliśmy się aktywnie w upamiętnienie twórcy.
Uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji: „Nie tylko poeci czytają Poemat”. Wystarczyło wybrać oraz przeczytać fragment „Poematu o mieście Lublinie” Józefa Czechowicza.
Interpretacje utworu zostały nagrane, a następnie umieszczone na stronie internetowej ośrodka „Brama Grodzka - Teatr NN”.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w projekcie, za zaangażowanie i poświęcony czas.

Zachęcamy do wysłuchania naszych interpretacji, które znajdują się pod linkiem: