W wyniku zmagań na centralnym etapie Olimpiady Języka Rosyjskiego Patryk Zielonka z klasy 2b uzyskał tytuł finalisty, zdobywając 83 punkty na 100 punktów możliwych. Na tym szczeblu olimpiady najwyższymi wynikami są tytuły laureata i finalisty. Dają one przywilej zwolnienia z egzaminu maturalnego z języka rosyjskiego w części ustnej i pisemnej na poziomie podstawowym i rozszerzonym z wynikiem 100%. Serdeczne gratulacje raz jeszcze!

"Nie sztuką jest kochać konie, sztuką jest sprawić, by konie pokochały Ciebie"
Miłość do koni, jest czymś wyjątkowym - dobrze to wiemy i ogromnie cieszymy się, że w naszej szkole uczniowie mają szansę brać udział w zajęciach z hipologii!

Lubelskie Dni Autyzmu rozpoczął happening na Placu Teatralnym. Przedstawiciele lubelskich ośrodków szkolno-wychowawczych, fundacji i organizacji wspierających osoby z autyzmem informowali i edukowali mieszkańców Lublina. Można było również obejrzeć występy dzieci i dorosłych. Nie mogło zabraknąć tam młodzieży - w wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas drugich naszego liceum.

Z największą radością przekazujemy dobrą wiadomość, że Patryk Zielonka z klasy 2b słowa dotrzymał i sięgnął po kolejny laur w językowych zmaganiach - został zakwalifikowany do centralnego etapu Olimpiady Języka Rosyjskiego. Znalazł się tym samym w gronie pięćdziesięciu najlepszych uczniów z całego kraju, którzy uczestniczyć będą w finale Olimpiady w Warszawie. Trzymajmy więc mocno kciuki za Patryka w dniach 14- 15 kwietnia! Połamania pióra!

Z radością informujemy, że Patryk Zielonka, uczeń klasy 2b zdobył II miejsce w VII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Rosji.