4 stycznia gościliśmy aktorów teatru "Wild West Theatre", którzy zaprezentowali nam przedstawienie pt.: "The Night In".

22 grudnia odbyły się w naszej szkole tradycyjne jasełka. Przygotowała je klasa Ie.

W piątek 15 grudnia odbyło się w naszej szkole doroczne kolędowanie w językach obcych. Wzięli w nim udział uczniowie VI LO, jak również młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie i Szkoły Podstawowej w Mętowie.

Wzorem poprzednich lat uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przyłączyli się do wielkiej ulicznej zbiórki darów akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę".

Tradycją naszej szkoły stały się obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia, który przypada na trzeci czwartek listopada. Oczywiście 24 godziny nie wystarczą na zerwanie z nałogiem – mają jedynie zachęcić do refleksji nad porzuceniem nałogu.

14 listopada 2017 klasa 1e razem z wychowawczynią, p. Jadwigą Kuleszą i nauczycielem edukacji dla bezpieczeństwa p. Jackiem Wojtowskim, wzięła udział w warsztatach szkoleniowych w ramach kampanii edukacyjnej „Strażak uczy ratować”, które miały miejsce w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku.