BIBLIOTEKA CZYNNA

Witamy na stronie internetowej
Biblioteki VI Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Lublinie

Uczniowie mogą na miejscu skorzystać nie tylko z wypożyczalni książek, ale również z czytelni. W zbiorach bibliotecznych znajduje się literatura piękna (klasyka polska i obca) oraz literatura z dziedzin: historii, geografii, biologii, pedagogiki, metodyki nauczania; aktualne informatory o szkołach wyższych i szkołach pomaturalnych, materiały do nauki języków obcych, czasopisma. Szkoła dysponuje także działem zbiorów audiowizualnych, w którym znajdują się ekranizacje lektur szkolnych, filmy edukacyjne, dokumenty dźwiękowe oraz elektroniczne.

INTERNETOWE CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ zaprasza do korzystania z:

• zasobów edukacyjnych

• portali i serwisów oświatowych

• baz danych i katalogów

• zasobów bibliotek cyfrowych

• programu Power Point

• wydawnictw multimedialnych, np: multimedialna historia Polski

• encyklopedii i słowników PWN

Zakwalifikowaliśmy się do akcji portalu CZYTAJ PL – Upoluj swoją książkę.

Biblioteka zaprasza do wypożyczeń nowych pozycji książkowych zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Czytanie rozwija rozum młodzieży,
odmładza charakter starca,
uszlachetnia w chwilach pomyślności,
daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach losu.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto to w naszym kraju zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

VI Liceum Ogólnokształcące im. H. Kołłątaj w Lublinie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet III „Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych" otrzymało środki finansowe na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej.

Prawdziwą ojczyzną poety jest jego język,
bowiem poeta nosi swój świat ze sobą."

Tadeusz Różewicz

Światowy Dzień Poezji to święto obchodzone 21 marca, ustanowione przez UNESCO w 1999r.
Celem tego dnia jest promocja pisania, czytania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

Tego dnia w Bibliotece szkolnej na każdego będą czekały książki z niespodzianką.

Biblioteka szkolna i klasa 1a

W Dzień Świętego Walentego zaprosiliśmy czytelników na Randkę… z książką.

Staraliśmy się zachęcić młodzież do wypożyczenia książki w ciemno! Bez rekomendacji, bez czytania recenzji, może nawet w gatunku, który dotąd omijali.