VI Liceum Ogólnokształcące im. H. Kołłątaj w Lublinie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet III „Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych" otrzymało środki finansowe na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej.

W ramach programu, którego celem jest upowszechnianie edukacji czytelniczej i medialnej oraz wzrost czytelnictwa wśród uczniów, nasza szkoła zobowiązana jest do podjęcia działań promujących i wspierających rozwój czytelnictwa wśród młodzieży.

W efekcie działań przewidzianych w Priorytecie III podniesiona zostanie jakość pracy biblioteki szkolnej, a w księgozbiorze biblioteki znajdzie się wiele nowości.

Środki finansowe uzyskane z programu przeznaczone zostaną na zakup lektur i książek wybranych przez uczniów naszej szkoły (z wyjątkiem podręczników).

Proszę o wpisanie tytułów i autorów książek, które wzbogacą zasoby naszej biblioteki, poprzez wypełnienie ankiety. Można ją pobrać ze strony, uzupełnić i przynieść do biblioteki lub przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.