Czytanie rozwija rozum młodzieży,
odmładza charakter starca,
uszlachetnia w chwilach pomyślności,
daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach losu.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto to w naszym kraju zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

Do tej akcji aktywnie włączyła się nasza szkoła. W dniach 25-29 września 2017 r. odbył się TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA.Podczas lekcji przez 15-20 minut zainteresowana młodzież czytała na głos fragment nowych, ciekawych książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Czytano:

A.Camus – "Dżuma", B. Michalak – "Wajda.Kronika wypadków filmowych", J.Conrad -"Jądro ciemności", "Lord Jim", S.Wyspiański -"Wesele", J.R.Rawling -"Harry Poter - czara ognia"

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję i aktywnie włączyli się w jej przebieg.

Wszystkich miłośników książki zapraszamy do naszej biblioteki szkolnej.

Czekamy na Was