W dniu 25 i 26 czerwca klasy 1d, 2d i 3d uczestniczyły w zajęciach z anatomii człowieka w Zakładzie Anatomii Człowieka. Młodzież obejrzała eksponaty muzealne w Muzeum Anatomii oraz wzięła udział w zajęciach na sali prosektoryjnej. Uczniowie mieli okazję dotknąć ludzkiego mózgu, płuc, części tchawicy i przełyku, serca człowieka, obejrzeć wnętrze komór i przedsionków, przypomnieć sobie anatomię tych i innych narządów. Rozpoznawali też kości układu szkieletowego. Studenci V roku bardzo ciekawie opowiadali o budowie i działaniu narządów i układów, przeprowadzali testy czynnościowe np.test Allena sprawdzający wydolność układu krążenia w kończynach górnych. Nasza młodzież dociekliwie dopytywała studentów i sama świetnie odpowiadała na zadawane przez prowadzących pytania. Wizyta w Zakładzie Anatomii wzbudziła wśród uczestników niesamowite wrażenia.