Wernisażem (21.06.2023) został zamknięty realizowany od kwietnia w naszej szkole projekt MURALOLUBNI. Grupa uczniów z różnych klas w ramach programu “Dzielnice Kultury - Młodzież inspiruje dzielnice” dekorowała wybrane sale szkoły muralami. Projekt o dofinansowanie warsztatów napisały Zuzanna Kruk i Oliwia Wsześniewska (kl.3b).

Zajęcia prowadzone były przez panią plastyczkę, Alene Hrybianchuk. Pod jej opieką uczniowie ćwiczyli kreatywne rysowanie, uczyli się przenoszenia pomysłów na ściany oraz ich starannego malowania. Zaplanowane udekorowanie sali chemicznej, przedsiębiorczości, języka polskiego i sali gimnastycznej zrealizowano w pełni. Pomysłodawczynie projektu chciały muralami wpłynąć na estetykę szkoły, czyniąc wygląd ścian bardziej przyjaznym, jak podkreślały w dokumentacji. Podczas wernisażu wspominano także przyjemną atmosferę spotkań i radość wspólnej pracy. Uczniowie różnych klas mieli możliwość poznać się w działaniu i razem poczuć przyjemność wpływania na wygląd otoczenia, w którym spędzają wiele godzin.

Drugi zaproponowany naszym uczniom i rozpoczęty w maju projekt, EKOSZTUKA, który również uzyskał dofinansowanie, będzie kontynuowany w przyszłym roku szkolnym. Dotychczas uczestnicy mieli możliwość nauczyć się malowania na ubraniach. Swoje umiejętności pokazywali na jednym ze stoisk podczas VILOFESTYNU. Kolejne pomysły na upcykling poznamy jesienią. Chętnych do wspólnej zabawy przy dawaniu nowego życia starym rzeczom zapraszamy we wrześniu. Warsztaty EKOSZTUKI, podobnie jak zakończone warsztaty MURALOLUBNYCH, maja charakter otwarty dla wszystkich.

Oba projekty powstały i są realizowane we współpracy z Dzielnicowym Domem Kultury BRONOWICE.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów.