Uczennice klasy 1f udowodniły, że ze zwykłych (według nas niezwykłych) szyszek można stworzyć istne arcydzieła. Dziewczęta samodzielnie wykonały kompozycje z kolorowych szyszek. Do stworzenia stroików użyły szyszek sosny zwyczajnej, sosny czarnej, uroczych małych szyszek sosny górskiej oraz szyszek świerkowych. Całość kompozycji została uzupełniona zielonymi liśćmi eukaliptusa.

Podczas procesu twórczego, uczennice zgłębiły wiedzę dotyczącą roli szyszek w rozwoju drzew, nauczyły się rozpoznawać szyszki najczęściej występujących gatunków drzew w Polsce oraz spędziły miło czas wykonując wspaniałe kompozycje.

Dziękujemy uczniom, także innych klas za włączenie się w tę artystyczno-naukową akcję. Jesteśmy wdzięczni za przyniesione szyszki, których ilość  przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dziewczyny miały z czego wybierać najpiękniejsze okazy do swoich stroików.

Zapraszam do galerii zdjęć. Rękodzieło naszych zdolnych uczennic można podziwiać także w sekretariacie szkoły.