Miło mi poinformować, że uczennica naszej szkoły Gaia Gerosa z klasy 4d została laureatką programu oświatowego dla szkół ponadpodstawowych INŻYNIEROWIE PRZYSZŁOŚCI, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.       Projekt przesłanej koncepcji pracy badawczej na temat fotowoltaicznych ram od okien znalazł się w gronie 100 najlepszych pomysłów projektów edukacyjnych w całej Polsce. Jest to nowy ogólnopolski program dla nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy pragną realizować ciekawe, ambitne i innowacyjne projekty edukacyjne z uwzględnieniem przynajmniej jednego z obszarów nauki: fizyka, chemia, energetyka, ekologia i ochrona środowiska. Uzdolniona młodzież będzie mogła wcielić się w rolę naukowca i przeprowadzić prace badawcze zgodnie z hasłem tegorocznej pilotażowej edycji programu „Nauka przez DOŚWIADCZENIE”. Projekt jest realizowany przez uczennice od grudnia 2023 roku do kwietnia 2024. Spośród setki laureatów zostanie wyłoniona najlepsza dziesiątka, która będzie miała szansę przedstawić własne badania naukowe na konferencji młodych naukowców i możliwość wygrania nagrody pieniężnej. Czekamy z niecierpliwością na wyniki pasjonującej naukowej przygody!