W dniu 26 stycznia klasa 2d uczestniczyła w zajęciach warsztatowych zorganizowanych przez Katedrę i Zakład Mikrobiologii Farmaceutycznej. Pani dr n. farm. Agnieszka Grzegorczyk opowiadała o drobnoustrojach, sposobach zapobiegania i niszczenia patogenów, antybiotykoterapii, antybiogramach oraz probiotykach. Młodzież dowiedziała się, czym różni się dezynfekcja od antyseptyki i probiotyki od prebiotyków. Uczniowie zastanawiali się, czy należy zwalczać wszystkie mikroorganizmy. Wszyscy zauważyli, że należy dbać o mikrobiotę naszych jelit, podając powody, dla których jest to istotne. Uczestnicy warsztatów odcisnęli własną dłoń na płytkach mikrobiologicznych z podłożem agarowym oraz wykonali antybiogram dla zidentyfikowanych bakterii. Pani Agnieszka po inkubacji płytek wyśle zdjęcia kolonii bakteryjnych każdego z uczniów. Wszyscy będą mogli dowiedzieć się, jaki mikrobiom zasiedla ich skórę. Młodzież zadawała wiele pytań, wykazała się ogromną wiedzą i już została zaproszona na kolejne zajęcia przez Panią doktor. Dziękujemy za wspaniałe warsztaty!