Klasa A

j. angielski, j. polski, geografia - 16 miejsc

j. angielski, j. polski, biologia - 16 miejsc

przedmiot uzupełniający: Business English

Lubisz aktywnie spędzać czas wolny? Jesteś ciekawy świata i ludzi? Klasa z rozszerzeniem z geografii jest właśnie dla Ciebie! Dobra znajomość języka angielskiego i geografii w przyszłości umożliwi Ci skuteczne staranie się o pracę w wielu zawodach. Zajmuje Cię psychologia, pedagogika, zagadnienia i odkrycia nauk społecznych? Wybierz rozszerzenie z biologią. Rozszerzenie z języka polskiego podniesie poziom Twoich umiejętności komunikacji.

Zdobyte wiadomości pozwolą Ci na rozpoczęcie studiów na kierunkach takich jak: turystyka, geografia, architektura krajobrazu, ekonomia, zarządzanie, geodezja, geologia i inne z nią powiązane, gospodarka przestrzenna, psychologia, pedagogika, opieka społeczna, resocjalizacja, ochrona środowiska, ekologia, fizjoterapia, ratownictwo medyczne, filologia angielska, filologia polska, dziennikarstwo, medioznawstwo, komunikacja społeczna czy public relations.​

Klasa B

geografia, wiedza o społeczeństwie - 16 miejsc

historia, j. polski - 16 miejsc

przedmiot uzupełniający: ekonomia w praktyce

Pasjonujesz się współczesnym światem, historią, a może literaturą? Klasa B to doskonała propozycja dla osób kreatywnych, które chcą poszerzać swoje horyzonty, zdobywając wiedzę o Polsce i świecie współczesnym, w różnych aspektach jego funkcjonowania. Poznasz nowoczesne środki komunikacji społecznej, zdobędziesz wiedzę umożliwiającą świadomy odbiór tekstów kultury, zjawisk historycznych i społecznych. Swój talent możesz też rozwinąć na warsztatach dziennikarskich, współtworząc szkolną gazetkę.

Proponowane rozszerzenia zapewniają rzetelne przygotowanie do takich kierunków jak: prawo, politologia, stosunki międzynarodowe, socjologia, turystyka, geografia, historia, archeologia, etnologia, kulturoznawstwo, ekonomia. Rozszerzenie z języka polskiego otworzy Ci możliwość studiowania filologii polskiej, dziennikarstwa, medioznawstwa, komunikacji społecznej, public relations.

Klasa C

biologia, chemia - 16 miejsc

biologia, matematyka - 16 miejsc

przedmiot uzupełniający: edukacja prozdrowotna

Interesujesz się światem przyrody, a może myślisz o kierunkach medycznych? Znajdziesz tutaj swoje miejsce. Pogłębisz wiedzę ​z biologii i chemii, weźmiesz udział w projektach ekologicznych, dietetycznych i innych. Rozszerzenie z matematyki będzie doskonałym wyborem dla uczniów, których pasjonują nauki ścisłe. W tej klasie rozwiniesz swoją spostrzegawczość oraz umiejętność wyciągania logicznych wniosków. We współpracy z lubelskimi uczelniami będziesz miał możliwość uczyć się poprzez ćwiczenia laboratoryjne, eksperymenty i prace badawcze.

Warto wybrać tę klasę, jeśli wiążesz swoją przyszłość ​z medycyną, weterynarią, farmacją, biologią, chemią, biotechnologią, ochroną środowiska, ekologią, kosmetologią, dietetyką, kryminalistyką, genetyką. Rozszerzenie z matematyki zapewni ci możliwość studiowania na coraz bardziej rozwijających się kierunkach: bioinformatyka, informatyka medyczna czy inżynieria środowiska.