Już po raz trzydziesty trzeci lubelscy maturzyści uczestniczyli w pielgrzymce na Jasną Górę. Nasi uczniowie bardzo dzielnie, ponieważ już o 5.00 rano, wyruszyli spod kościoła p.w. Najświętszego Serca Jezusowego do Częstochowy.

Niestety aura nie sprzyjała pątnikom. Zaplanowana na błoniach jasnogórskich Droga Krzyżowa odbyła się w Bazylice, w której też młodzież uczestniczyła we mszy świętej. Niebo, cały nasz pobyt u Tronu Jasnogórskiej Pani, zasnute było chmurami. Na szczęście nie przeszkodziło to nikomu w głębokim, duchowym przeżyciu Drogi Krzyżowej, z rozważaniami ks. Ryszarda Podpory, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Archidiecezji Lubelskiej. Zostaliśmy też zaszczyceni obecnością Jego Ekscelencji ks. biskupa Antoniego Długosza, znanego młodzieży z programu telewizyjnego "Ziarno". Ksiądz biskup odprawił dla nas mszę świętą i wygłosił bardzo mądre, zapadające głęboko w serce kazanie. Było to niezapomniane przeżycie.