2 marca 2023 roku cztery klasy: 1g, 2a, 2c, 3c wraz z nauczycielkami matematyki wzięły udział w „ Lekcjach z Pollub-em” organizowanych przez Politechnikę Lubelską dla uczniów szkół średnich. Zajęcia dotyczyły tematów znanych, wydawałoby się oczywistych, ale mających na celu rozbudzenie ciekowości, odczarowanie matematyki jako czegoś nudnego, niepotrzebnego. Pani doktor Ewa Łazuka pokazała nam „Czy 2+2 zawsze równa się cztery?”, natomiast pani Elżbieta Wośko w swoim wykładzie „Matematyka a dźwięk” przedstawiła, jak za pomocą działań można opisać tony w muzyce. W czasie zajęć poznaliśmy nowe pojęcia, takie jak kongruencje czy alikwoty. Ciekawe zagadnienia przykuły uwagę i wzbudziły w uczniach Szóstki „ducha naukowca”. Bardzo chętnie powrócimy na kolejne lekcje na Politechnice Lubelskiej.