W dniach 20-24 marca nasza szkoła uczestniczy w światowej kampanii z zakresu edukacji finansowej Global Money Week (GMW).
Tegoroczne hasło wydarzenia, które brzmi Zaplanuj swoje finanse i swoją przyszłość (Plan your money, Plant your future), ma zachęcić młodzież do patrzenia w przyszłość i poszerzenia swojej perspektywy w kwestiach społecznych przy podejmowaniu decyzji finansowych.
W ramach GMW zainteresowani uczniowie mogą uczestniczyć w wybranych webinarach przygotowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego. Szkoła została zalogowana na szkolenia on-line z tematów:
- ABC ubezpieczeń - co powinniśmy o nich wiedzieć.
- Planowanie i zarządzanie finansami osobistymi.
- Rozważne inwestowanie na rynku kapitałowym.
- Kredyty bankowe, a w szczególności kredyt na zakup mieszkania.
- Różne formy inwestowania na rynku kapitałowym - możliwości i i ryzyka z perspektywy początkujących inwestorów.
- Pułapki myślenia - jak dokonywać racjonalnych decyzji inwestycyjnych.
- Cyberoszuści atakują - jak nie dać się okraść w Internecie.
Webinarów można wysłuchać w bibliotece lub podczas wybranych lekcji.