W czwartek 30 marca uczniowie humanistycznej klasy 4bp obserwowali rozprawę karną w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Trzej młodzi mężczyźni oskarżeni byli o posiadanie i handel narkotykami. Mogliśmy zobaczyć „na żywo” pracę sędziego, prokuratora, adwokata, radcy prawnego oraz przesłuchania świadków. Ponieważ nie wszyscy świadkowie stawili się na wezwanie Sądu, sprawa będzie kontynuowana na kolejnym posiedzeniu. Po zakończeniu ponad czterogodzinnej, niezwykle ciekawej rozprawy, pani sędzia poświęciła nam jeszcze kilkanaście minut i chętnie odpowiadała na pytania uczniów. Niektórzy z naszych maturzystów chcą wybrać karierę prawniczą, więc była to świetna okazja, aby przyjrzeć się pracy poszczególnych przedstawicieli tego zawodu.