Dzień 25.04.2023  w naszej szkole postanowiliśmy poświęcić Mikołajowi Kopernikowi , z racji tego, iż obecny rok ogłoszono rokiem tego wielkiego astronoma. Z tej okazji  klasa 1e wraz z wychowawczynią Joanną Kosior zorganizowała konkurs plastyczny poświęcony samej postaci Mikołaja Kopernika jak i  ogólnie tematyce astronomicznej. Uczniowie mogli przygotować prace plastyczne w dowolnej technice i dowolnym formacie. Okazało się ,że uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Liczba prac plastycznych była bardzo duża.

Klasa 1e przygotowała wystawę tych praca na foyer szkoły. 10 prac zostało wyróżnionych ocenami celującymi z przedmiotu fizyka, a wszystkie pozostałe ocenami bardzo dobrymi. Dodatkowo uczniowie szkoły mogli poznać dokładniej dokonania Mikołaja Kopernika z prezentacji przygotowanej przez Karolinę Supranowicz z kl. 1e.

Tego dnia został  udostępniony również na stronie szkoły quiz, w którym nasi uczniowie mogli wziąć udział i uzyskać dodatkową ocenę z fizyki.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom , którzy wzięli udział  w tym wydarzeniu!