Dialog ze sztuką

Miło nam poinformować, że troje uczniów naszej szkoły: Diana Lutsenko (3a) i Tymur Plakhotnyi (3d) oraz Nadia Adamczyk (1h) otrzymało wyróżnienia w 42. Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Józefa Czechowicza i Czesława Miłosza w kategorii poezja śpiewana. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod opieką pań: J. Bielskiej i B. Wróblewskiej.

Gratulujemy udanych występów wokalno-instrumentalnych naszej uzdolnionej artystycznie młodzieży!

27. edycja Jesiennego Konkursu Recytatorskiego już za nami. Tematem tegorocznego spotkania były: „Sny i marzenia”. Widowisko stało się okazją do wysłuchania wielu przejmujących, nastrojowych utworów związanych z oniryzmem, wyobraźnią i ludzkimi dążeniami. W tym inspirującym wyzwaniu interpretacyjnym wzięły udział uczennice VI LO: Maja Targos z 2e oraz Olga Zając z klasy 3e. Naszym reprezentantkom serdecznie gratulujemy udanych występów. Wszystkich Szóstkowiczów zachęcamy do jesiennej refleksji oraz rozwijania swoich pasji i wewnętrznych pragnień, nie tylko tych artystycznych.

Poezja inspiruje, dowodem na to są prace plastyczne uczennic naszej szkoły, które powstały w ramach udziału w XX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Julii Hartwig". Nadmieńmy, że praca Emanueli Turskiej z klasy 2ap została zakwalifikowana do udziału w wystawie pokonkursowej.

Młodzież z klasy II d realizuje projekt społeczny pt. „Śladami Jana Pocka”. Uczniowie pragną przybliżyć szkolnej społeczności sylwetkę pisarza ludowego, działacza społecznego i literackiego - Jana Pocka. Projekt powstał dzięki platformie edukacyjnej ZWOLNIENI Z TEORII.