Dialog ze sztuką

ul. Adama Mickiewicza 36, 20-466 Lublin   
tel./fax (81) 744-07-37, e-mail: poczta@lo6.lublin.eu
Adres ePUAP: /lo6lublin/SkrytkaESP

    

images/slider/6/s12.jpg

 

Poezja inspiruje, dowodem na to są prace plastyczne uczennic naszej szkoły, które powstały w ramach udziału w XX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Julii Hartwig". Nadmieńmy, że praca Emanueli Turskiej z klasy 2ap została zakwalifikowana do udziału w wystawie pokonkursowej.

Młodzież z klasy II d realizuje projekt społeczny pt. „Śladami Jana Pocka”. Uczniowie pragną przybliżyć szkolnej społeczności sylwetkę pisarza ludowego, działacza społecznego i literackiego - Jana Pocka. Projekt powstał dzięki platformie edukacyjnej ZWOLNIENI Z TEORII.

Pandemia? Ograniczony dostęp do placówek kulturalnych? Niczego nie można? Można! Razem zdecydowanie łatwiej przetrwać kryzys, wnieść coś pięknego i wartościowego do zbiorowej świadomości. W dniach 19 i 25 marca uczniowie klas: 2ap, 2ep, 2b i 2d spotkali się online z aktorami Teatru Wierszalin.

Spotkanie poprzedziła projekcja spektaklu „Dziady. Noc druga”, który jest adaptacją III części „Dziadów” Adama Mickiewicza.  Oglądanie go w wykonaniu Wierszalina jest ekscytującym wydarzeniem, jednak wymaga intelektualnego wysiłku.

Uczniowie kilku klas naszej szkoły przygotowali prezentację złożoną z rysunków oraz nagrań dialogów miłosnych najbardziej znanych par w literaturze. Zapraszamy do obejrzenia filmiku i życzymy dużo miłości!

 

Kółko teatralne to zajęcia dedykowane wszystkim tym, którzy cenią sztukę. Podczas spotkań powstają scenariusze, a także odbywają się próby do przedstawień. Efektem pracy kółka teatralnego w roku szkolnym 2019/2020 są dwa spektakle - "Wiwat Polska!" i "Święta są w nas", które zostały zaprezentowane społeczności szkolnej.

VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja

ul. Adama Mickiewicza 36
20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.