Z satysfakcją informujemy, że konkurs wzbudził duże zainteresowanie zarówno wśród twórców, jak i odbiorców. Nadesłano ponad 50 prac, które można było obejrzeć na wystawie, a także w formie elektronicznej. W głosowaniu wzięło udział prawie 400 osób. Nie było mema, na który nie oddano by choć kilku głosów, czyli każdy z nich komuś wydał się najzabawniejszy. Oznacza to, że w naszym konkursie nie ma przegranych!

Jednak kilka prac zdobyło sporą przewagę, a dokładniej sześć memów. Nie wypada bowiem, by na podium w Szóstce stało tylko trzech zwycięzców. Oto memy, które uznaliście za najzabawniejsze i ich twórcy.

Katarzyna Wróbel z klasy 2d

Agata Haranicz i Julia Siejko z klasy 3a

Oliwia Świątek z klasy 2f

Kacper Czobot z klasy 3a

Michał Małysz z klasy 2g

Julia Wócik z klasy 4e

Wszystkim autorom gratulujemy talentu i poczucia humoru.

10 kwietnia 2024 r. Gaia Gerosa z klasy 4d wykonała w Katedrze Podstaw Techniki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie doświadczenie chemiczne dotyczące stworzenia prototypu fotowoltaicznych ram od okien.

Nasza uczennica wcieliła się w rolę naukowczyni i przeprowadziła swój autorski projekt badawczy w ramach programu oświatowego INŻYNIEROWIE PRZYSZŁOŚCI, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Gratulujemy zapału i czekamy na wyniki prac!

Miło nam poinformować, że Michał Małysz z klasy 2g zakwalifikował się do etapu centralnego IX edycji Konkursu Akademia Wiedzy o Prawie. Organizatorem konkursu jest Krajowa Izba Radców Prawnych. Michał znalazł się wśród 18 finalistów, a ostatni etap zmagań odbędzie się w Warszawie 17 kwietnia. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

W najbliższym tygodniu, od 8 do 12 kwietnia, obchodzić będziemy Dni Szkoły. Termin ten wiąże się z rocznicą urodzin Hugona Kołłątaja. Każdy kolejny dzień będzie miał swoją tematykę. Zaczynamy w poniedziałek Dniem Patrona. Przypomnimy osiągnięcia Kołłątaja i będziemy mogli wziąć udział w quizie o patronie VI Liceum. Zapraszamy całą społeczność Szóstki do aktywnego świętowania.

Uczniowie przystępując do konkursu "STOP SMOG", mieli za zadanie zastanowić się nad pojęciem smogu, sposobem jego powstawania i zwalczania oraz nad zagrożeniami, jakie wynikają z jego emisji.

Wszyscy uczestnicy rzetelnie przystąpili do zadania i wykonali prace konkursowe przedstawiające ważne informacje oraz rysunki i zdjęcia przestrzegające przed szkodliwością smogu.

Po uważnym zapoznaniu się z pracami wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejsce – Oliwia Szafran kl. Ie
II miejsce – Wiktoria Kłysiak kl. Ie
III miejsce – Milena Wójcik kl. Ie

Wyróżnienie: Filip Romanek kl. Ia

Wszystkim uczniom, którzy wykonali prace, dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Podkategorie

Bardzo serdecznie zapraszamy do obejrzenia Galerii Znanych Absolwentów VI Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Lublinie. Publikacja ta prezentuje wyśmienite grono pracowników naukowych, lekarzy, polityków, nauczycieli, sędziów, prawników, artystów, dziennikarzy i przedsiębiorców. Pragniemy zaznaczyć, iż niniejsza Galeria pozostaje otwarta w kwestii prezentacji kolejnych osób, które ukończyły naszą szkołę.  Mamy nadzieję, że przedstawieni w niej Absolwenci będą stanowić ogromną motywację, wzór i inspirację dla kolejnych pokoleń uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie.

Prokurator Agnieszka Dycha

Dr Piotr Gawryszczak