21 września klasa 3d, wraz z wychowawczynią, uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych, odbywających się w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Uczniowie odwiedzili Wydział Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu w Katedrze Fizjologii Zwierząt i Toksykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Realizowany projekt: „"Grupy krwi - od czego zależą i jak je badać?" obejmował prezentację dotyczącą grup krwi, antygenów, przeciwciał oraz warunków transfuzji krwi. Następnie każdy mógł samodzielnie oznaczyć grupy krwi i czynnik Rh, a także wykonać badanie wykazujące zjawisko aglutynacji krwinek. Forma zajęć była efektywną metodą powtórzenia wiadomości przed egzaminem maturalnym.

Bardzo dziękujemy Pracownikom uniwersyteckim za przedstawienie tematu inspirujące do dalszego zgłębiania go.

Uczniowie klasy 3d VI LO