W piątek 14 grudnia 2018 roku o godzinie 11.00 rozpoczęła się w naszej szkole sesja historyczna podsumowująca realizację projektu realizowanego w ramach programu finansowanego przez NBP “My Polacy – niepodlegli, przedsiębiorczy...”. Poprzez szereg podejmowanych działań młodzież klas I i II naszego liceum miała możliwość bliżej poznać historię Lublina i Lubelszczyzny w okresie odbudowy niepodległej Polski. Szczególną uwagę zwróciliśmy w projekcie na życie gospodarcze, a szczególnie przemysł lubelski po 1918 roku. W piątkowym spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście.

Agnieszka Samujło, uczennica klasy II e, zajęła I miejsce w "Międzynarodowym Memoriale Zbigniewa Księskiego" w kategorii młodzieży do lat 18. Gratulujemy kolejnego sukcesu!

30 listopada 2018 roku nasza szkoła obchodziła Jubileusz 70 – lecia istnienia. Uroczystość stała się okazją do odsłonięcia tablicy pamiątkowej braci Bronisława i Janusza Żurakowskich - wybitnych lotników, którzy związani byli w latach 20-30. XX w. z dzielnicą Dziesiąta.

22 listopada w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie odbyło się seminarium pt. „Gospodarcze horyzonty wolności”. Spotkanie zorganizował Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Lublinie przy współudziale Urzędu Statystycznego O. Lublin oraz lubelskich oddziałów Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Polskiego Towarzystwa Statystycznego.

Z okazji Jubileuszu 70 – lecia naszej szkoły 13 listopada 2018 r. odbył się „Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły”. Zgodnie z regulaminem konkursu uczestniczyli w nim uczniowie klas drugich.

9 uczennic z trzecich klas wzięło udział w odbywających się 9 listopada w Lubelskim Centrum Konferencyjnym warsztatach doskonalących kompetencje cyfrowe. Jest to międzynarodowy program, organizowany w całej Polsce, jak również w innych krajach Unii Europejskiej.