Tegoroczni zwycięscy olimpiad lubelskich szkół ponadgimnazjalnych odebrali z rąk Prezydenta Miasta dyplomy i nagrody książkowe. Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły - Patryk Zielonka, finalista XLIX Olimpiady Języka Rosyjskiego. Gratulacje otrzymali również dyrektor szkoły - Pan Dariusz Tomczuk oraz nauczyciel przygotowujący Patryka - Pani Irena Marczyk.

11 czerwca, w Sali Obrad Rady Miasta Lublin w Ratuszu na Placu Króla Władysława Łokietka, odbyła się Symulacja Obrad Rady Miasta. Projekt zrealizowała Fundacja Sempre a Frente dzięki wsparciu Komisji Europejskiej, w ramach programu Erasmus+.

W niedzielę, 10 czerwca, na terenie Przedszkola nr 3 odbył się Dzielnicowy Festiwal Kultury "Z KULTURĄ CI DO TWARZY". Organizatorem festiwalu była Fundacja SZCZĘŚLIWE DZIECIŃSTWO, a wzięły w nim udział placówki oświatowe mieszczące się na terenie Dzielnicy Dziesiąta.

Dnia 8 czerwca, w ramach finału II semestru Korony Polskiego Wychowania, odbył się Turniej Wiedzy o VI LO, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.

W piątek 25 maja o godzinie 16.00 w VI Liceum Ogólnokształcącym odbyło się spotkanie Rodzin Legionistów. Przewodniczył mu dr Piotr Gawryszczak - Radny Rady Miasta Lublin. Przybyły osoby z dzielnicy Dziesiąta, których przodkowie służyli w Legionach Polskich w okresie I wojny światowej.

Miło nam poinformować, że Bartłomiej Flak, uczeń klasy 1c, wziął udział w turnieju międzynarodowym w boksie w dniach 28-29 kwietnia w Białymstoku, gdzie zajął 1 miejsce w turnieju Grand Prix Białegostoku. Uczeń zajął także 1 miejsce w turnieju międzynarodowym, który odbył się w Zamościu w dniu 5 maja 2018 r.

Bartłomiej Flak systematycznie uczęszcza na zajęcia szkolne z boksu. Gratulujemy osiągnięć sportowych!