W piątek, 22 marca 2019 r., uczniowie klas o profilu psychologiczno-pedagogicznym naszego liceum wzięli udział w Drzwiach Otwartych Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS. Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez pracowników i studentów Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej, którzy zapoznali nas z kierunkami i specjalnościami Wydziału, oprowadzili nas po uczelni, zaproponowali szereg wykładów i warsztatów oraz wspólnie zatańczyliśmy belgijkę.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Dniach Otwartych naszej szkoły, które odbędą się w następujących terminach:

• 3 kwietnia 2019 (środa) w godzinach 10.00 - 13.00 (uczniowie szkoły podstawowej)

• 16 kwietnia 2019 (wtorek) w godzinach 10.00 - 13.00 (uczniowie gimnazjum)

Podczas spotkania będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną liceum, zwiedzić szkołę, uczestniczyć w pokazach i grach przedmiotowych, a także spotkać się z nauczycielami i uczniami.

Dzień św. Patryka, patrona Irlandii uczciliśmy uczestnictwem w warsztatach tanecznych zorganizowanych w Centrum Brytyjskim UMCS. Skorzystaliśmy z zaproszenia Fundacji Kultury Irlandzkiej.

W dniu 14 marca 2019 r. została zorganizowana w naszej szkole akcja poboru krwi, którą przeprowadzili Pracownicy Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Lublinie. W akcji uczestniczyli chętni uczniowie, którzy ukończyli 18 lat oraz pracownicy szkoły. Wszyscy oni, mają świadomość, że oddanie krwi to ratowanie zdrowia i życia ludzkiego.

W dniach 14-15 marca odbywają się w Lublinie w Hali Targowej przy ul. Dworcowej coroczne targi dla uczniów i studentów. Szukajcie naszego stanowiska pod numerem 42 w środkowej części hali. Zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół podstawowych.

Po raz kolejny Nasze Liceum było gospodarzem wojewódzkiego etapu ogólnopolskiego konkursu odbywającego się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP, „Praca organiczna 2.0”. We wtorek, 06.03.2019 roku gościliśmy w naszych progach zespoły uczniów z ośmiu szkół Lublina i okolic. Pary (zgodnie z regulaminem grupę tworzyć musi dziewczyna i chłopak) rozwiązywały test wiedzy, którego głównym tematem jest praca organiczna.