Aktualności

images/slider/malarki.jpg

Tradycją naszej szkoły stały się obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia, który przypada na trzeci czwartek listopada. Oczywiście 24 godziny nie wystarczą na zerwanie z nałogiem – mają jedynie zachęcić do refleksji nad porzuceniem nałogu.

Do walki z tytoniem włącza się wówczas cały świat, pojawiają się różnorodne inicjatywy. Od 1991 roku w każdy trzeci czwartek listopada, także Polacy namawiani są do rzucenia palenia. W związku ze Światowym Dniem Rzucania Palenia, 23 listopada w naszej szkole gościliśmy pracowników z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie, którzy zorganizowali stanowisko informacyjno- edukacyjne o tematyce antynikotynowej i antydopalaczowej. Wykonywali tam chętnym uczniom badanie zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu, którego wynik otrzymywali po chwili. Osoby przebywające wśród palaczy i palacze nigdy nie mają wyniku w granicach normy. Celem badania było uświadomienie młodzieży, jaki wpływ na ich organizm ma palenie oraz zmotywowanie do podjęcia decyzji o rzuceniu palenia. Ponadto pracownicy sanepidu wykonywali badanie pojemności wyrzutowej płuc w celu uświadomienia uczniom, że palenie tytoniu ma bardzo negatywny wpływ na ten pomiar oraz badania ciśnienia krwi, informujące o ogólnej kondycji organizmu. Cieszyły się one dużym powodzeniem. Akcja wzbudziła duże zainteresowanie wśród młodzieży naszego liceum, o czym świadczy liczba uczniów biorących w niej udział oraz rozmowy prowadzone z pracownikami Sanepidu.

 

VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja

ul. Adama Mickiewicza 36
20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.