Aktualności

images/slider/malarki.jpg

W piątek 15 grudnia odbyło się w naszej szkole doroczne kolędowanie w językach obcych. Wzięli w nim udział uczniowie VI LO, jak również młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie i Szkoły Podstawowej w Mętowie.

Celem spotkania było poznanie tradycji i kultury Świąt Bożego Narodzenia w krajach anglosaskich oraz w krajach romańskich, tj. we Francji i Hiszpanii poprzez wspólne śpiewanie kolęd. W świąteczny nastrój wprowadziły nas solowe wykonania kilku kolęd i pieśni bożonarodzeniowych w j. angielskim, hiszpańskim i francuskim. Istotnym elementem integracji uczniów był wspólny śpiew, a także konkurs na najlepiej wykonaną kolędę. Nagrodę jury otrzymali uczniowie SP w Mętowie oraz uczniowie VI LO. Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w uroczystości. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć poniżej.

 

 

 

VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja

ul. Adama Mickiewicza 36
20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.