Aktualności

images/slider/malarki.jpg

4 stycznia gościliśmy aktorów teatru "Wild West Theatre", którzy zaprezentowali nam przedstawienie pt.: "The Night In".

Wszyscy uczniowie mieli okazję obejrzeć historię ojca (wdowca), którego syn umawia na randkę w ciemno.... :) Z początku Mark (ojciec) się nie zgadza, ale zmienia zdanie pod warunkiem, że syn (Leo) przygotuje go do tego wyjścia. Podczas rozważania nad tym jak spotkanie będzie wyglądało, dwaj bohaterowie uczą się czegoś o życiu i o sobie nawzajem. Mark nabiera pewności siebie, a Leo zaczyna dostrzegać, jakie wartości naprawdę liczą się w relacjach międzyludzkich.

Projekt rozwijany jest za pomocą Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Założyciele teatru to zawodowi aktorzy: Mike Marcinkowski i Piotr Malasiński. Mike pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, gdzie grał dla kilku teatrów i przedstawiał sztuki Shakespeare'a, komedie, i musical'e. Piotr współpracuje z kilkoma teatrami w Krakowie i ma również doświadczenie w reklamie i filmach. Komedia była doskonałą okazją dla uczniow do doświadczenia sztuki w języku Szekspira i świetną zachętą do nauki języka angielskiego.

VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja

ul. Adama Mickiewicza 36
20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.