BIBLIOTEKA CZYNNA

Witamy na stronie internetowej
Biblioteki VI Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Lublinie

Uczniowie mogą na miejscu skorzystać nie tylko z wypożyczalni książek, ale również z czytelni. W zbiorach bibliotecznych znajduje się literatura piękna (klasyka polska i obca) oraz literatura z dziedzin: historii, geografii, biologii, pedagogiki, metodyki nauczania; aktualne informatory o szkołach wyższych i szkołach pomaturalnych, materiały do nauki języków obcych, czasopisma. Szkoła dysponuje także działem zbiorów audiowizualnych, w którym znajdują się ekranizacje lektur szkolnych, filmy edukacyjne, dokumenty dźwiękowe oraz elektroniczne.

INTERNETOWE CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ zaprasza do korzystania z:

• zasobów edukacyjnych

• portali i serwisów oświatowych

• baz danych i katalogów

• zasobów bibliotek cyfrowych

• programu Power Point

• wydawnictw multimedialnych, np: multimedialna historia Polski

• encyklopedii i słowników PWN

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii, data z nim związana to 23 kwietnia.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (Międzynarodowy Dzień Dziedzictwa Językowego) to coroczne święto obchodzone 21 lutego.

14 lutego serduszkowy nastrój udzielił się również czytelnikom biblioteki szkolnej. Wszystko za sprawą nietypowej akcji „Randka w ciemno z książką”.

Podejmij wyzwanie przeczytania jak największej ilości książek, które mieszczą się w proponowanych na plakacie kategoriach (niektóre książki spełniają warunki kilku wyzwań). Konkurs trwa przez cały rok. Zgłoś w bibliotece swoją chęć realizacji wyzwań. W czerwcu oceniamy I etap, a w grudniu II etap konkursu. Na zwycięzców czeka nagroda ... książka.

Do ferii zostało niewiele czasu.Czy wiesz, jak je spędzisz? Doskonałym pomysłem jest dobra książka. W bibliotece szkolnej znajdziesz literaturę fantasy, kryminał i sensację, literaturę obyczajową, książki laureatki różnych prestiżowych nagród, biografie i reportaże, literaturę faktu i poradniki. Nic tylko czytać! I nawet Maturzyści powinni znaleźć chwilę na relaks i odpoczynek przy dobrej książce. Kto wie, może nadarzy się okazja, by wykorzystać przeczytaną treść w czasie egzaminu maturalnego? Zachęcamy do odwiedzin w bibliotece, chętnie doradzimy i pomożemy w wyborze interesującej książki.

Zakwalifikowaliśmy się do akcji portalu CZYTAJ PL – Upoluj swoją książkę.