Oferta edukacyjna na rok 2021/2022

Rozszerzenia programowe: ​geografia, ​język angielski​

Przedmiot uzupełniający: ​turystyka​

Nauczane języki: ​j. angielski, ​j. hiszpański, j. niemiecki, ​j. rosyjski​

Lubisz aktywnie spędzać czas wolny i jesteś ciekawy świata i ludzi? Ta klasa jest więc właśnie dla Ciebie! Dobra znajomość języka angielskiego i geografii umożliwi Ci skuteczne staranie się o przyszłą pracę w wielu zawodach. Na zajęciach warsztatowo-treningowych nauczysz się, jak organizować podróże i bezpiecznie poruszać się po świecie.

Zdobyte wiadomości pozwolą Ci na rozpoczęcie studiów na wielu kierunkach, takich jak: turystyka, geografia, architektura krajobrazu, ekonomia, zarządzanie, e-gospodarka przestrzenna, geodezja, geoanaliza, geoinformatyka, geologia, geomonitoring, gospodarka przestrzenna, filologia angielska, dziennikarstwo, medioznawstwo.​

W ramach zajęć dodatkowych oferujemy naukę języka francuskiego i języka chińskiego.

Klasa b

Rozszerzenia programowe: ​język polski, ​wiedza o społeczeństwie, ​historia​

Przedmiot uzupełniający: ​dziennikarstwo​

Nauczane języki: j. angielski, j. hiszpański, j. niemiecki, j. rosyjski,

Pasjonujesz się współczesnym światem, historią i literaturą? Jesteś osobą kreatywną, kochasz książki, film i teatr? Ta klasa stworzona jest z myślą o Tobie! Poznasz nowoczesne środki komunikacji społecznej, zdobędziesz wiedzę umożliwiającą świadomy odbiór tekstów kultury, zjawisk historycznych i społecznych. Swój talent możesz też rozwinąć na warsztatach dziennikarskich, współtworząc szkolną gazetkę czy uczestnicząc w szkolnym kółku teatralnym.

Ta klasa przygotuje Cię do wstępu na wymarzony kierunek studiów, np.: historia, politologia, dziennikarstwo, medioznawstwo,  komunikacja społeczna, kulturoznawstwo, architektura informacji, intermedia, zarządzanie zasobami informacji, filologia polska, kultura mediów, marketing i komunikacja rynkowa, public relations.​

Klasa c

Rozszerzenia programowe: wiedza o społeczeństwie, geografia

Przedmiot uzupełniający: ekonomia w praktyce

Nauczane języki: j. angielski, j. hiszpański, j. niemiecki, j. rosyjski,

Doskonała propozycja dla osób, które chcą poszerzać swoje horyzonty, zdobywając wiedzę o Polsce i świecie współczesnym, w różnych aspektach jego funkcjonowania. Proponowane rozszerzenia programowe zapewniają rzetelne przygotowanie do takich kierunków jak: prawo, politologia, socjologia, turystyka, archeologia, etnologia, ekonomia czy stosunki międzynarodowe. Nauka w tej klasie przygotuje też do pracy w służbach mundurowych. Współpracujemy ​z lubelskimi uczelniami oraz instytucjami europejskimi.​

Klasa d

Przedmioty realizowane w rozszerzeniu: ​biologia i chemia.​

Przedmiot uzupełniający: ​edukacja prozdrowotna.​

Nauczane języki: j. angielski, j. hiszpański, j. niemiecki, j. rosyjski,

Młodzież interesująca się światem przyrody znajdzie tutaj swoje miejsce. Uczniowie tej klasy, oprócz pogłębienia wiedzy ​z biologii i chemii, będą brać udział w projektach ekologicznych i dietetycznych. W trakcie nauczania przedmiotów w zakresie rozszerzonym, współpracujemy z następującymi uczelniami: Uniwersytetem Medycznym, ​Uniwersytetem Przyrodniczym, ​Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. Młodzież uczy się poprzez eksperymenty i ćwiczenia laboratoryjne oraz prace badawcze.

Warto wybrać tę klasę, jeśli wiążesz swoją przyszłość ​z następującymi kierunkami: medycyna, weterynaria, farmacja, biologia, chemia, biotechnologia, kosmetologia, dietetyka, analityka żywności, biogospodarka, kryminalistyka, genetyka, ochrona środowiska, ekologia.

Klasa e

​Przedmioty realizowane w rozszerzeniu:​ język polski, język angielski, biologia

Przedmiot uzupełniający:​ podstawy psychologii i pedagogiki

Nauczane języki: j. angielski, j. hiszpański, j. niemiecki, j. rosyjski,

Jeśli fascynują Cię zagadnienia i odkrycia nauk społecznych, zajmuje Cię psychologia, pedagogika i socjologia, to jesteś w dobrym miejscu. Ciekawi Cię otaczający nas świat, chcesz działać zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym, zrobić coś dobrego dla innych i dla środowiska, wybierz tę klasę! Współpracujemy z lubelskimi uczelniami, jak również z Amnesty International.

Przedmioty nauczane w klasie e pomogą Ci dostać indeks na następujące kierunki: filologia angielska, filologia polska, psychologia, pedagogika, opieka społeczna, ochrona środowiska, ekologia, fizjoterapia, ratownictwo medyczne, resocjalizacja.