14 listopada 2017 klasa 1e razem z wychowawczynią, p. Jadwigą Kuleszą i nauczycielem edukacji dla bezpieczeństwa p. Jackiem Wojtowskim, wzięła udział w warsztatach szkoleniowych w ramach kampanii edukacyjnej „Strażak uczy ratować”, które miały miejsce w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku.

Zgodnie z programem warsztatów szkoleniowych uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zabiegami resuscytacyjnymi u osób dorosłych, dzieci i niemowląt, a także zaktualizować wiedzę na temat postępowania w przypadku rozmaitych urazów. Strażacy przypomnieli o sposobach radzenia sobie z ogniem oraz zapoznali klasę z nowoczesnym sprzętem oraz ich codzienną pracą.