Projekt BohaterON w Twojej Szkole promuje postawy patriotyczne i ugruntowuje poczucie tożsamości narodowej wśród młodzieży szkolnej. W sali historycznej na pewno zwróciliście uwagę na umieszczony obok tablicy dokument "Przesłanie Powstańców Warszawskich do Młodych Polaków", który powstał dla uczczenia 75. rocznicy Powstania Warszawskiego.

W ramach projektu nauczyciele historii przeprowadzili lekcje w klasie 3ap, 3bp, 3a, 3b i 2d w oparciu o scenariusz dla szkół ponadpodstawowych przygotowany we współpracy z kanałem Historia bez cenzury "Głód, brud i wesela. Codzienność podczas Powstania Warszawskiego". Po zapoznaniu z  celem lekcji, uczniowie obejrzeli  dedykowany im film.  Następnie z zaangażowaniem przystąpili do pracy w grupach  nad przygotowanymi tematami. Efektem pracy młodzieży było przygotowanie i zaprezentowanie dramy na wylosowany temat. Całość  dopełniała  dyskusja o trudach dnia codziennego w czasie gorących dni powstania.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartki z życzeniami w wersji online.

Link: https://bohateron.pl/wyslij-kartke/wyslij-kartke-online/