Centrum Spotkania Kultur nie trzeba nikomu przedstawiać, to znana lubelska instytucja kulturalna. Uczniowie VI Liceum ósmego marca mieli okazję spotkać się z pracownicą CSK panią Anną Radlińską-Jasińską. Spotkanie miało na celu zachęcenie szkolnej młodzieży do założenia grupy wolontariuszy, którzy uczestniczyliby w organizacji wydarzeń kulturalnych odbywających się we wspomnianej instytucji. Zmiany, jakie zaszły w sytuacji społeczno-politycznej Europy, spowodowały jednak, że pani Jasińska-Radlińska skierowała rozmowę na wolontariat rozumiany w sposób bardziej tradycyjny. Podzieliła się swoimi doświadczeniami zarówno zawodowymi, bowiem w pokojach gościnnych CSK przyjęto ukraińskich uchodźców, jak i prywatnymi - z działań podejmowanych na rzecz „Jadłodzielni”. Dzięki temu wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję racjonalnie przemyśleć i ocenić własne motywy i możliwości udzielania charytatywnej pomocy. Było to cenne, zważywszy na sytuację naszych wschodnich sąsiadów i działania, jakie podjęliśmy jako społeczność szkolna na rzecz jednej z grup uchodźców, którzy znaleźli się w Lublinie oraz innych, którzy dotarli do granicy Polski z Ukrainą.

Młodzież z zainteresowaniem uczestniczyła w spotkaniu i indywidualnych rozmowach z prowadzącą. Dziękujemy pani Annie Radlińskiej-Jasińskiej i liczymy na owocną współpracę między VI Liceum a Centrum Spotkania Kultur na wielu różnych polach, również społecznym i kulturalnym.