W dniu 12 maja 2022 r. klasa 2d uczestniczyła w warsztatach „Medyczne czynności ratunkowe”, które były zorganizowane przez Koło Naukowe Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego pod kierownictwem dr n. o zdr. Magdaleny Prylińskiej w Centrum Symulacji Medycznej. Nasi uczniowie byli świadkami symulacji medycznej podczas wypadku komunikacyjnego. Mogli zwiedzić sale ćwiczeniowe, uczestniczyć aktywnie w zajęciach i samodzielnie wykonywać medyczne czynności ratunkowe. Grupa ćwiczeniowa II roku pokazała podstawowy sprzęt niezbędny do ratowania życia. Młodzież miała okazję zobaczyć, w jaki sposób poprawnie wykonuje się intubację. Można było wykonać czynności ratujące życie na fantomach medycznych dorosłych, dzieci i niemowląt. Uczniowie dowiedzieli się, jak poprawnie wykonuje się RKO (resuscytację krążeniowo – oddechową), co robić w przypadku zakrztuszenia, zadławienia u dorosłych i dzieci, w sytuacji złamań. Studenci podkreślali, iż w przypadku ratowania życia innym ważne jest również własne bezpieczeństwo i ochrona samego siebie. Uczniowie zadawali wiele pytań, a studenci z przyjemnością na nie odpowiadali. Szóstkowicze zostali zaproszeni na różne zajęcia organizowane na Uniwersytecie Medycznym oraz na podjęcie studiów na tej uczelni. Nasza młodzież była bardzo zadowolona z możliwości uczestniczenia w tych warsztatach.