W dniu 7 czerwca 2022 r. uczniowie klas 2d i 3dp gościli w Zakładzie Bezpieczeństwa i Produktów Regionalnych, w Katedrze Jakości i Przetwórstwa Produktów Zwierzęcych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, gdzie w ramach programu „Lublin Akademicki” byli uczestnikami konferencji „POZNAJ ZNAKI JAKOŚCI – WYRÓŻNIKI LUBELSKIEJ ŻYWNOŚCI”. Młodzież usłyszała o zasadach znakowania produktów żywnościowych, znakach jakości nadzorowanych przez IJHARS, o znakach rolnictwa ekologicznego oraz jakości mięsa i przetworów mięsnych. Uczniowie dowiedzieli się, czym są rasy rodzime i jakie są wyróżniki jakości produktów tradycyjnych. Ważnym aspektem konferencji było uświadomienie młodym ludziom, jak ważne jest, aby być świadomym konsumentem, i dlaczego tak ważna jest kontrola żywności. Aktywizującym akcentem konferencji był konkurs dla uczniów, degustacja rodzimych produktów żywnościowych oraz udział uczniów w przygotowywaniu cebularzy, naszego regionalnego przeboju kulinarnego.

Ważnym aspektem tego wydarzenia była możliwość zapoznania się młodzieży z ofertą Wydziału Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki z uwzględnieniem rynku pracy i rozwoju zawodowego.

Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie.