Znany wszystkim zawód dziennikarza skrywa tajniki, które przed uczniami klasy 3b odkrywał Pan Marek Skowronek, doświadczony dziennikarz, a obecnie prezes mieszczącego się w Chatce Żaka Akademickiego Radia Centrum.
Dnia 26 października uczniowie mieli okazję poznać drogę rozwoju zawodowego Pana Marka Skowronka, wejść do studia nagrań i zobaczyć działanie profesjonalnego sprzętu wykorzystywanego w tak wymagającym zawodzie.
Niewątpliwie praca w radiu może być okazją do poszerzenia wiedzy ogólnej, a także daje perspektywy wszechstronnego rozwoju osobistego, pasji i zainteresowań, umożliwia bezpośredni kontakt z ludźmi, uczy dyscypliny. Niestety, jednocześnie obciąża psychiczne i wymaga poświęcenia czasu w poszukiwaniu ciekawego tematu, nawet w wolnych chwilach po dyżurze reporterskim.
Co bardzo istotne, okazało się, że już licealista może rozpocząć tutaj swoją radiową przygodę! Na koniec spotkania młodzież otrzymała muzyczne podarunki, a także książkę z dedykacją dla klasy. Możliwe, że ta ciekawa wycieczka zainspiruje kogoś do zrealizowania marzenia o pracy dziennikarza radiowego :)