W dniu 14.09 br. uczniowie klas 2e i 3e wzięli udział w 63. Pokazach z Fizyki odbywających się na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki. Pokazy organizowane są przez Instytut Fizyki, Oddział Lubelskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Stowarzyszenie Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe. W tegorocznym programie prezentowane doświadczenia obejmowały tematy z zakresu: termodynamiki, rezonansów, fizyki latania oraz „poprzez zabawę do praw fizyki”. Pokazy wzbudziły wśród uczniów duże zainteresowanie i ciekawość, co zaowocowało czynnym udziałem uczniów w zaprezentowanych eksperymentach. Przekazana przez prowadzących wiedza, wsparta doświadczeniem, pozwoliła lepiej zrozumieć otaczający nas świat, a także zachęciła do dalszego odkrywania zastosowań fizyki w życiu codziennym.

Serdecznie dziękujemy wykładowcom i organizatorom za zaangażowanie i interesujące przedstawienie praw fizycznych.