Spotkania z historią

W dniu 25 kwietnia 2019 roku w ramach obchodów rocznicy zbrodni katyńskiej w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I b, I c i I e z Panią Krystyną Kucharczyk – córką Bolesława Rybczyńskiego. W czasie jej prelekcji uczestnicy mogli bliżej poznać postać Bolesława Rybczyńskiego – przedwojennego policjanta z III komisariatu w Lublinie, który trafił do sowieckiego obozu w Ostaszkowie i został zamordowany w Twerze w 1940 roku.

Pod poświęconą jego pamięci tablicą pamiątkową, wzbogaconą Orłem Policji Państwowej, kwiaty złożyli: wnuk Bolesława Rybczyńskiego – Pan Jacek Kucharczyk, dyrektor VI Liceum Ogólnokształcącego - dr Dariusz Tomczuk i uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego. Zaprezentowana została również wystawa przygotowana we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury nr 2 w Lublinie poświęcona 100 – leciu Policji Państwowej i bezpośrednio Bolesławowi Rybczyńskiemu.