Aktualne informacje

W szkole działa gabinet stomatologiczny, który ma podpisaną umowę na świadczenia do 18 roku życia z NFZ. Wszystkie zabiegi profilaktyczno- lecznicze wykonywane są bezpłatnie. Gabinet jest przystosowany do pracy w warunkach pandemii zgodnie z wytycznymi MZ i pracuje w obecnie obowiązującym reżimie sanitarnym.

Wyrażenie zgody na zabiegi profilaktyczne wiąże się tylko z wykonywani em cyklicznych badań zabiegów nieinwazyjnych zapobiegających procesom próchnicowym. Po każdym badaniu w przypadku stwierdzenia zębów wymagających leczenia inwazyjnego opiekun prawny otrzyma informację odnośnie konkretnych zębów i będzie mógł podjąć decyzję co do leczenia ( prywatnie lub w szkole). Osoby które wyrażą zgodę na zabiegi profilaktyczne proszone są o wypełnienie i podpisanie stosownego oświadczenia.