W czwartek w sali gimnastycznej I LO im. Stanisława Staszica uczennice VI LO wzięły udział w wyjątkowej lekcji wychowania fizycznego, podczas której trenowały w towarzystwie gwiazd polskiego sportu. Spotkanie realizowane było w ramach projektu „Mistrzynie w szkołach” Fundacji Otylii Jędrzejczak, przy wsparciu Miasta. W spotkaniu wzięło udział około 450 uczennic z lubelskich szkół ponadpodstawowych. Z uczestniczkami zajęć ćwiczyły Pia Skrzyszowska, Natalia Kaczmarek, Natalia Kałucka oraz organizatorka akcji - Otylia Jędrzejczak. Ten super projekt ma na celu promowanie zdrowego stylu życia wśród młodych kobiet, z całego kraju. Zaangażowane w akcję mistrzynie starały się zachęcić dziewczęta do podejmowania aktywności fizycznej i korzystania ze szkolnych zajęć wychowania fizycznego. Dbają także, by młode uczestniczki wydarzenia budowały swoją pewność siebie oraz wiarę we własne możliwości.

Otylia Jędrzejczak – najwybitniejsza polska pływaczka, specjalizująca się w stylu motylkowym, złota i dwukrotna srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Atenach, wielokrotna Mistrzyni i rekordzistka świata, pięciokrotna Mistrzyni Europy na basenie 50 metrowym, trzykrotna mistrzyni Europy na basenie 25 metrowym, 126 razy została mistrzynią Polski.