Aktualności

ul. Adama Mickiewicza 36, 20-466 Lublin   
tel./fax (81) 744-07-37, e-mail: poczta@lo6.lublin.eu
Adres ePUAP: /lo6lublin/SkrytkaESP

    

W dniu 19.10.2023r. uczniowie klas 1d, 2d i 3d wraz z opiekunami wybrali się do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego, gdzie uczestniczyli w Wielkiej Lekcji „Człowiek w środowisku” pod hasłem „Rozwiązania oparte na zasobach przyrody”. Wielka Lekcja jest wstępem do drugiej edycji konkursu wojewódzkiego pod tym samym tytułem, organizowanym dla szkół ponadpodstawowych. Na spotkanie przybyli uczniowie z całego województwa. Podczas trwania lekcji słuchaczom zostały przedstawione ciekawe informacje z  zakresu ekologii:

  • Człowiek a środowisko – ściągawka z natury
  • Co to są rozwiązania oparte na zasobach przyrody (ang. NBS) i jak możemy je wykorzystać do poprawy jakości życia w miastach?
  • Hydrofitowe oczyszczalnie ścieków jako przykład rozwiązań opartych na zasobach przyrody
  • Energia z natury — moda czy konieczność?
  • Innowacyjne technologie wykorzystania odpadów w rekultywacji gleb

Prelekcje wzbudziły wśród uczestników duże zainteresowanie, a zdobyta wiedza na temat szeroko pojętej ochrony środowiska, pozwoliła rozwinąć świadomość pięknej i wrażliwej przyrody, która nas otacza. Dziękujemy wszystkim wykładowcom i organizatorom za zaangażowanie i inspirację do kształtowania postaw ekologicznych!

VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja

ul. Adama Mickiewicza 36
20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.