We wtorek 19 grudnia 2023 r. odbyło się w naszej Szkole kolędowanie w językach obcych: angielskim, hiszpańskim, niemieckim i ukraińskim. Wzięli w nim udział uczniowie VI LO, jak również zaproszeni goście - uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 40 im. Lubelskiego Lipca 80 w Lublinie wraz z nauczycielami. Celem spotkania było poznanie tradycji i kultury Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemczech i Ukrainie poprzez wspólne śpiewanie kolęd. W świąteczny nastrój wprowadziły nas grupowe wykonania kilku kolęd i pieśni Bożonarodzeniowych. Istotnym elementem integracji uczniów był wspólny śpiew. Zwieńczeniem spotkania było złożenie sobie świątecznych życzeń wspólnie zaśpiewaną piosenką ¡FELIZ NAVIDAD! Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w uroczystości.