W dniu 16.06.2024 r. odbył się na terenie Przedszkola nr 3 przy ul. Kochanowskiego XII Festyn Rodzinny Parafii Najświętszego Serca Jezusowego, zorganizowany we współpracy z Fundacją Szczęśliwe Dzieciństwo. Na scenie zaprezentowali się przedstawiciele okolicznych szkół i przedszkoli, natomiast instytucje położone na terenie parafii zaproponowały różnego rodzaju atrakcje promujące ich działalność. Wolontariusze z VI LO zapewnili maluchom zabawy logiczne, malowanie twarzy oraz kolorowe fryzury, natomiast na scenie wystąpiła uczennica klasy 3b, O. Bugajna, która z koleżanką ze Szkoły Podstawowej nr 1 zaśpiewała dwie piosenki.