W dniu 14 marca 2019 r. została zorganizowana w naszej szkole akcja poboru krwi, którą przeprowadzili Pracownicy Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Lublinie. W akcji uczestniczyli chętni uczniowie, którzy ukończyli 18 lat oraz pracownicy szkoły. Wszyscy oni, mają świadomość, że oddanie krwi to ratowanie zdrowia i życia ludzkiego.

Dziękujemy wszystkim dawcom, którzy mają świadomość, że krew jest bezcennym darem, który może ocalić życie drugiego człowieka. Nie da się jej wytworzyć syntetycznie, jedyną fabryką krwi jest ludzki organizm. To przedsięwzięcie zostało zapisane na stałe w kalendarzu imprez prozdrowotnych naszej szkoły. Pracownikom WCKiK bardzo dziękujemy za życzliwość i miłą atmosferę, a wszystkim, którzy uczestniczyli w akcji za ich bezinteresowny dar z siebie.