19 listopada 2019 w TVP 3 Lublin odbyły się XVIII Młodzieżowe Warsztaty Dziennikarskie, w których, pod opieką p. Izabeli Kasperek, uczestniczyli uczniowie ze szkolnego koła dziennikarskiego oraz z klasy o profilu dziennikarskim. Mieliśmy okazję spotkać się i porozmawiać ze znanymi praktykami tego niezwykłego zawodu. W gronie znakomitych gości warsztatów znaleźli się: Emil Paliwoda i Olga Szypulska, Józef Szopiński, Katarzyna Michalak i Piotr Kędzierski.

Poznaliśmy wiele interesujących szczegółów z różnych obszarów mediów: tworzenia telewizji tzw. "śniadaniowej", pracy reportera tv oraz radiowego, a także wiedzy o tym, jak współczesne radio połączyć z innymi dziedzinami rozrywki . Dziennikarze chętnie opowiadali o kulisach tego zawodu, o swoich pasjach oraz o tym, co sprawiło, że wybrali taki rodzaj kariery. Udzielili też uczestnikom wielu cennych wskazówek i rad na przyszłość. W naszym przypadku zaowocowało to kilkoma nowymi pomysłami do wykorzystania w naszej szkole.