Aktualności

ul. Adama Mickiewicza 36, 20-466 Lublin   
tel./fax (81) 744-07-37, e-mail: poczta@lo6.lublin.eu
Adres ePUAP: /lo6lublin/SkrytkaESP

    

Dnia 20 września uczniowie klasy 2a i 1a uczestniczyli w wydarzeniu „Matematyka dla każdego” zorganizowanym przez Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS.

W programie było wiele wykładów, warsztatów oraz wystaw popularyzujących matematykę. Uczniowie mogli poznać odpowiedź na pytania: Czy matematyka „szkolna” jest podobna do „prawdziwej”? Co robi matematyk i dlaczego lubi matematykę? Czy matematyka jest do czegoś przydatna? Po co zajmować się matematyką? Czy wyniki, tak naprawdę, są najważniejsze?

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty, na których była możliwość zapoznania się z technologiami informatycznymi związanymi z pozyskiwaniem i przetwarzaniem danych przestrzennych. Mieliśmy okazję zobaczyć, na własne oczy, działanie: skanera i drukarki 3D, projektora do projekcji filmów 3D, myszki 3D oraz możliwości specjalistycznego oprogramowania 3D.

VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja

ul. Adama Mickiewicza 36
20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.