24 października obchodzony jest Światowy Dzień Origami. Z tej okazji na lekcjach matematyki uczniowie naszej szkoły tworzyli różne figury z kwadratowego arkusza papieru.

W mgnieniu oka powstawały kwiatki, tulipany, statki, motyle i inne przestrzenne figury. Składanie papieru bardzo dobrze wpływa na kondycję umysłu, odstresowuje i pomaga w nauce matematyki. Kartki papieru zagina się wzdłuż linii prostych, tworząc symetrycznie nakładające się płaszczyzny. Z kwadratowego bądź prostokątnego arkusza dość łatwo można otrzymać trójkąty foremne, kwadraty, pięciokąty foremne, sześciokąty, ośmiokąty oraz wielościany. Origami ćwiczy precyzję, koncentrację, sprawność manualną, a także wykonywanie czynności zgodnie z podanym schematem. Zachęcamy wszystkich do spróbowania swoich sił w tej ciekawej sztuce.