Dwa zespoły uczniów naszej szkoły od kilku miesięcy biorą udział w „Zwolnionych z teorii”, ogólnopolskiej olimpiadzie, która pozwala sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w działaniu oraz uzyskać certyfikat honorowany przez europejskie uczelnie. Jedną z tych grup tworzą Martyna Misztal i Natalia Tsymbalko, uczennice klasy 3a. Zainteresowały się one edukacją ekonomiczną przedszkolaków. W ramach stworzonego i prowadzonego przez siebie projektu przygotowały scenariusze serii krótkich filmików i nakręciły je. W prosty sposób wyjaśniają w nich najmłodszym, czym jest pieniądz, bank i jak można oszczędzać. Ich praca, wysoko oceniona, trafia właśnie do kilku przedszkoli.

Martyna i Natalia o swoim projekcie mówią:

„Jesteśmy w klasie, w której dodatkowym przedmiotem jest ekonomia w praktyce i stąd nasze zainteresowanie tematami ekonomicznymi. Zauważyłyśmy, że o wielu zagadnieniach z tej dziedziny można rozmawiać od lat najmłodszych. Pomysł zrobienia zajęć dla przedszkolaków pojawił się podczas rozmów z panią prof. Dorotą Sawą. Praca, która najpierw wydawała nam się trudna, w rzeczywistości sprawiła dużo przyjemności i dała nam poczucie satysfakcji. Stworzyłyśmy kilka filmików skierowanych do dzieci w wieku przedszkolnym. W trakcie pracy nad nimi same dużo uczyłyśmy się, na przykład o tym, jakim językiem należy mówić do dzieci. Zapraszamy do śledzenia naszych postępów na Instagramie, gdzie jest więcej informacji o tym, co dokładnie robimy. Jeżeli macie młodsze rodzeństwo lub po prostu zainteresowała was nasza praca, zapraszamy do kontaktu poprzez  nasz profil. Z chęcią porozmawiamy i zaprezentujemy przygotowany materiał.”