Katarzyna Atras, Natalia Włodarczyk oraz Maciej Morawski (uczniowie klasy 2dg) pod opieką pani profesor Moniki Wójcik tworzą w ramach przedsięwzięcia „Zwolnieni z Teorii” projekt społeczny ,,Śladami Jana Pocka''. Na ich facebookowych profilach i TikToku od dłuższego czasu możemy śledzić wiele działań, które pozwalają w ciekawy sposób pogłębiać wiedzę na temat zapomnianego poety rodem z naszej małej ojczyzny.

Ich kolejny sukces okazał się czymś bardzo ważnym i wyjątkowym, wnoszącym w życie naszej szkoły wiele radości. Inicjatywa uczniów szóstego liceum została opisana w ''Dzienniku Wschodnim''. Cieszymy się, że ich praca jest owocna oraz doceniana w naszym regionie.

''Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i radość. Nie spodziewaliśmy się, że dojdziemy tak daleko'' - komentuje zespół projektowy.

VI LO życzy dalszych sukcesów wszystkim jego uczestnikom! Kasiu, Natalio, Maćku, jesteśmy z Was dumni.

Zainteresowanych zapraszamy do przeczytania artykułu :)