W pierwszym dniu czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował w trakcie lekcji bajkowy pokaz filmów. Każda z klas miała okazję powrotu do dzieciństwa przy wybranej wspólnie z kolegami i koleżankami filmowej animacji. Tegoroczne świętowanie Dnia Dziecka odbyliśmy, przestrzegając obostrzeń wynikających z pandemii, dlatego też każda klasa uczestniczyła w projekcji w przypisanej sali lekcyjnej. Największą popularnością cieszył się Shrek – film animowany Andrew Adamsona i Vicky Jenson, który wybrało aż sześć klas. Oglądaliśmy też: „Auta”, „Jurassic World”, „Zwierzogród” czy „Hotel Transylwania”. Uczniowie VI LO, powracając do bajek z dzieciństwa, przyjemnie spędzili tegoroczny Dzień Dziecka.