Aktualności

ul. Adama Mickiewicza 36, 20-466 Lublin   
tel./fax (81) 744-07-37, e-mail: poczta@lo6.lublin.eu
Adres ePUAP: /lo6lublin/SkrytkaESP

    

W piątek 15 września 2017 r. 22. uczniów VI LO w Lublinie, z klas 2a, 2c, 2d i 3e wzięło udział w XX Marszu Różowej Wstążki. Organizatorami wydarzenia byli: Lubelskie Stowarzyszenie Amazonek, Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej oraz Miasto Lublin.

Ideą marszu było zachęcenie kobiet do wykonywania regularnych badań profilaktycznych, popularyzowanie wiedzy o raku piersi oraz okazywanie wsparcia kobietom w walce z chorobą nowotworową.

Uczestnicy marszu spotkali się na Placu Litewskim, gdzie nastąpiło powitanie przez organizatorów i przemówienia gości, między innymi Prezydenta Miasta p. Krzysztofa
Żuka, a następnie w barwnym korowodzie nastąpił przemarsz pod Ratusz, gdzie zorganizowana została akcja profilaktyczna o charakterze edukacyjno – informacyjnym. Na znak jedności uczestnicy marszu wypuścili różowe balony.

Młodzież uczestnicząca w marszu nie zapomniała o różowym akcencie w swoim ubraniu, podkreślając tym samym solidarność z chorymi kobietami.

VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja

ul. Adama Mickiewicza 36
20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.