W Ratuszu odbyło się spotkanie młodzieży z Panem Mariuszem Banachem Zastępcą Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania. Naszą szkołę reprezentowały dwie klasy: 1b i 1c wraz z wychowawczyniami: Edytą Wielgus i Elżbietą Słowik.

Pan Prezydent przedstawił nam swoje zadania, a także, opowiedział o działalności Urzędu Miasta Lublin. Zapoznał nas m. in. z finansowaniem edukacji, infrastruktury, organizacji wydarzeń kulturalnych.

W roku 2023 Lublin będzie Europejską Stolicą Młodzieży. Uczniowie „Szóstki” byli ciekawi, jakie wydarzenia będą z tym związane. Zadawali pytania dotyczące funkcjonowania budżetu obywatelskiego oraz możliwości włączenia się w działalność urzędu. Nie wszyscy mieli świadomość, jak duży wpływ na organizację wydarzeń w Lublinie ma Młodzieżowa Rada Miasta. Pan Prezydent zachęcał do kandydowania na radnego.

Spotkanie było bardzo pouczające. Zakończyło się pamiątkowym zdjęciem przed budynkiem Urzędu Miasta Lublin.