Tradycyjne japońskie orgiami polega na tworzeniu figur z kwadratowego arkusza papieru poprzez zaginanie, bez użycia kleju i nożyczek. Obecnie istnieje wiele odmian origami. Jedną z nich jest  origami modułowe, które umożliwia wykonanie przestrzennych figur z wielu, połączonych ze sobą, małych elementów z origami.

Światowy Dzień Origami obchodzony jest 24 października. Z tej okazji  uczniowie „Szóstki” przez cały październik mogli wziąć udział w konkursie na najlepsze i najładniejsze origami. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie wykonując modele, musieli wykazać się precyzyjnością, sprawnością manualną, koncentracją oraz realizacją zadań według ściśle określonej kolejności. Modele origami zostały wykonane różnymi metodami, z wykorzystaniem papierów w różnych kolorach. Wszystkie prace zostały nagrodzone bardzo dobrymi ocenami z matematyki. Najciekawsze figury przestrzenne zostały zaprezentowane na wystawie na szkolnym korytarzu.

Dziękujemy za udział w konkursie.