Dnia 9 marca 2018 roku klasa 2a wraz z panią Ewą Arcisz-Rogowską uczestniczyła w Dniach Drzwi Otwartych na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie.

Program dnia obejmował spotkanie z władzami wspomnianego wcześniej wydziału, które przedstawiły nam  problematykę badawczą kierunków studiów. Uczestniczyliśmy także w wykładach obejmujących  tematy takie jak ,,Z przeszłości ku przyszłości by GIS'' czy ,,Nietypowe obiekty podziemne jako atrakcje turystyczne Polski". Po wysłuchaniu prelekcji uczniowie wzięli udział w konkursie ,,Mapa Świata'', w którym zdobyli liczne nagrody. Całość zakończyła się konsultacjami z tamtejszymi studentami, którzy skutecznie zachęcili młodzież do podjęcia studiów na wspomnianym wydziale.