Tuż przed rozdaniem świadectw nasza drużyna debatancka otrzymała zaświadczenia potwierdzające udział w dwóch oksfordzkich sparingach debatanckich on-line. Organizatorem debat jest  Instytut Pileckiego z Warszawy. Szkoły uczestniczące w sparingach, dzięki rywalizacji on-line, rozsianie są po całym kraju. Tematyka debat obejmuje zagadnienia związane z  historią i pamięcią o XX wieku. Nasze liceum reprezentowali: Martyna Motyl i Nina Mioduchowska (obie z kl. 3bp), Jakub Konachowicz i Jakub Lipski (obaj z kl. 2b) oraz Bartosz Tarnowski (3cp).  25 kwietnia debatowano nad tezą "W edukacji o Witoldzie Pileckim powinno położyć się większy nacisk na całość jego działań, niż na działalność w obozie Auschwitz". Natomiast 9 maja rywalizowano o wygraną nad tezą "Na układzie geopolitycznym powstałym po zakończeniu II wojny światowej najbardziej skorzystał ZSRS". Z formułą debaty oksfordzkiej nasi uczniowie zmierzyli się w tym roku szkolnym także podczas rywalizacji w VII Turnieju Debat Historycznych IPN.